Partner serwisu

Obwodnica Kostrzyna nad Odrą czeka na decyzję środowiskową

Redakcja 20.11.2020

Obwodnica Kostrzyna nad Odrą czeka na decyzję środowiskową
fot. Google maps
Do burmistrza Kostrzyna nad Odrą wpłynął już wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy tego miasta. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 31.
Decyzja ostatecznie zatwierdzi przebieg obwodnicy i pozwoli kontynuować prace projektowe związane z przygotowaniem i realizacją inwestycji. GDDKiA jako rekomendowany wskazała wariant W1 o długości 9,18 km.

Obwodnica Kostrzyna nad Odrą powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Dokumentację dla tej inwestycji opracowała firma Multiconsult Polska, z którą umowę podpisano w październiku 2018 roku. Zakończenie wszystkich prac oraz przekazanie dokumentacji do zamawiającego ma nastąpić w III kw. 2021 roku.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Kostrzyna nad Odrą jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście i pochodzi z dróg krajowych nr 31 i 23. Obwodnica pozwoli na rozładowanie ruchu w kierunku północnym i zachodnim, dostęp i obsługę strefy ekonomicznej oraz dostęp do przejścia granicznego z Niemcami. Równolegle trwa procedura zmierzająca do realizacji budowy nowego mostu granicznego na Odrze z Republiką Federalną Niemiec, na drodze krajowej nr 22, w ramach zadania komplementarnego.

W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości 9,18 km. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym Kostrzynie nad Odrą. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony