Partner serwisu

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego przed ważną decyzją

ep. 09.06.2021

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego przed ważną decyzją
fot. Google Maps
Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy Koźmina Wielkopolskiego został już złożony. To ten dokument przesądzi o przebiegu nowej trasy w ciągu DK-15. Inwestycja jest ważna m.in. dla połączenia dróg S5 i S11.
To ważny krok do powstania obwodnicy. Wydanie decyzji umożliwi ogłoszenie przetargu w trybie zaprojektuj i wybuduj, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Obwodnica Koźmina Wielkopolskiego ma być drogą klasy GP o długości około 6 km. Droga ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, co w efekcie przełoży się na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Odciążony zostanie układ komunikacyjny i zwiększy się przepustowość dróg.

Trasa będzie miała znaczenie dla ruchu pomiędzy Jarocinem a Trzebnicą, a także między Poznaniem i Wrocławiem. Droga krajowa nr 15 będzie ważnym połączeniem między korytarzami dróg ekspresowych S5 i S11.     
     
Inwestycję zaplanowano w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Za opracowanie dokumentacji na potrzeby decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach odpowiadała firma Pracownia Eliton, której praca kosztowała 161,130 tys. zł.    

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony