Partnerzy serwisu:

Obwodnica Łańcuta na półmetku

ep. 26.10.2020

Obwodnica Łańcuta na półmetku
fot. GDDKiA
Zaawansowanie robót na rozbudowywanym odcinku DK-94 Łańcut – Głuchów przekroczyło 50 proc. – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Zakończenie planowane jest na wrzesień przyszłego roku.
Zaawansowanie wszystkich robót sięga obecnie 53,5 proc. W podziale na poszczególne zakresy, najbardziej zaawansowane są roboty mostowe – 92 proc., następnie roboty branżowe – 62 proc. oraz 39 proc.

Odcinek Łańcut – Głuchów w ciągu DK-94 stanowi obwodnicę Łańcuta. Powstaje ona w istniejącym śladzie drogi krajowej nr 94 na terenie miasta Łańcut i wsi Głuchów. Mowa o trasie liczącej ok 6 km.

Droga ma przekrój jednojezdniowy z jednym pasem dla każdego kierunku, lokalnie jest to przekrój 2+1. Wykonawcą inwestycji jest Budimex.

Jak informuje inwestor, prace prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK-94, jednak z nieuniknionymi czasowymi utrudnieniami dla kierowców.

Obecnie trwają prace związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych oraz bitumicznych i brukarskich. Po przełożeniu ruchu, realizowane są odcinki na otworzonych nowych frontach robót pozwalające na ich kontynuację. Część odcinków będzie realizowana już w nawierzchni ścieralnej – informuje GDDKiA.

Trwają także prace związane z usuwaniem kolizji z innymi sieciami, budowane jest oświetlenie, wykańczany jest także obiekt mostowy nad rzeką Sawa.

Finał prac planowany jest na wrzesień przyszłego roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony