Partner serwisu

Obwodnica Łańcuta postępuje. Roboty mostowe za połową

Redakcja 04.05.2020

Obwodnica Łańcuta postępuje. Roboty mostowe za połową
fot. GDDKiA
Niezależnie od pandemii, w ciągu drogi krajowej nr 94 trwają prace związane z budową obwodnicy Łańcuta. Trasa powstaje pod ruchem. Roboty drogowe zaawansowane są w 14 proc. a mostowe w 65 proc.
Obwodnica o której mowa to część DK-94 Łańcut – Głuchów. Jak informuje inwestor, prace nie zwalniają tempa. Są prowadzone na całym odcinku i we wszystkich branżach.

Umowa z wykonawcą została podpisana 18 maja 2018 r. Wykonawcą jest Budimex. Umowa jest warta 115,8 mln zł. Czas na wykonanie to 34 miesiące, co oznacza, ze droga powinna być gotowa we wrześniu 2021 r.

Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji została wydana w marcu 2019 r., ale w grudniu 2019 r. wydana została decyzja zmieniająca pierwotny ZRID.

Budimex realizuje obecnie roboty przezbrojeniowe w zakresie kolizji gazowych, wodociągowych i energetycznych. Po zakończeniu realizacji robót przezbrojeniowych w zakresie sieci kolidujących z robotami zasadniczymi, w następnej kolejności wykonywane są odcinki drogi głównej i dróg dodatkowych jak również kanalizacji deszczowej.

Wykonywane są również roboty związane ze ścianą oporową w rejonie obiektu na rzece Sawa oraz pale pod ekrany akustyczne. Jednocześnie kontynuowane są prace nad budową gazociągu.

Procentowe zaawansowanie robót wynosi obecnie niespełna 15 proc. dla branży drogowej, ok. 65 proc. dla mostowej i 13 proc. w przypadku robót branżowych.

Prace prowadzone są przy ciągłym ruchu w obu kierunkach. – Ze względu na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK-94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu – informuje GDDKiA.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony