Partnerzy serwisu:

Obwodnica Łańcuta zaawansowana w 77 proc.

Redakcja 27.06.2021

Obwodnica Łańcuta zaawansowana w 77 proc.
fot. GDDKiA
Jesienią tego roku mają się zakończyć prace związane z budową obwodnicy Łańcuta. Obecnie zaawansowanie prac wynosi 77 proc.
Obwodnica Łańcuta powstaje w ciągu DK-94 Łańcut – Głuchów. Wykonawca trasy jest Budimex.

Droga ma mieć ok. 6 km. Zaprojektowano ja jako drogę klasy GP o przekroju 1x2 miejscami 2+1.

Budowa powinna się zakończyć we wrześniu tego roku. Obecnie zaawansowanie prac wynosi 77 proc.

Na odcinku wykonano ok. 70% masy bitumicznej. Obecnie – jak informuje inwestor – prowadzone są prace związane z konstrukcją drogową trasy głównej oraz na jezdniach dodatkowych w zakresie nawierzchni.

Realizowane są także prace brukarskie na pasie środkowym a także na rondach, z których kilka jest zaplanowanych jako całkowicie przejezdne dla ruchu pojazdów nienormatywnych.

Zakończono już prace związane z przebudową sieci. Na obiekcie mostowym na rzece Sawa w Głuchowie i przepuście pozostały do wykonania prace wykończeniowe. Prace wykończeniowe trwają także przy oświetleniu oraz montażu ekranów akustycznych na całości odcinka objętego rozbudową. Zakończyły się również prace na wszystkich stanowiskach archeologicznych, których było na tym kontrakcie sześć.

Prace na budowie tzw. obwodnicy Łańcuta prowadzone są przy utrzymaniu ciągłości ruchu dwukierunkowego na DK-94. Ze względu więc na zachowanie przejezdności i prowadzeniu ruchu przy jednoczesnym realizowaniu prac, na odcinku DK-94 występują czasowe utrudnienia w ruchu, które ze względu na specyfikę budowy, potrwają do końca trwania kontraktu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony