Partnerzy serwisu:

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta z ważną decyzją środowiskową

Elżbieta Pałys 26.11.2018

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta z ważną decyzją środowiskową
fot. Google Streeet View
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzje środowiskową dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. To zielone światło dla dalszych prac nad przygotowaniem tej inwestycji.
Informacje o dzisiejszej decyzji NSA przekazał na portalu społecznościowym Tomasz Szymkowiak, zastępca burmistrza Żukowa. To jedno z miast, które wyczekuje tej inwestycji ze względu na uciążliwości związane z obecnym ruchem na Drodze krajowej nr 20.Wyświetl większą mapę

Historia decyzji środowiskowej dla tej inwestycji ciągnie się od 2014 roku – wówczas został wydany ten dokument. Decyzja została jednak zaskarżona. Po Najpierw do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która utrzymała w mocy wydaną decyzję, następnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. WSA przyznał rację skarżącym i unieważnił decyzję. Sprawa trafiła do Naczelnego Sadu Administracyjnego w Warszawie. Ten uchylił decyzję WSA, jednak skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Na ponowny, korzystny dla zainteresowanych inwestycją wyrok NSA, ponownie wpłynęły skargi od dwóch podmiotów. Dziś zapadła decyzja w tej sprawie.

„Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargi kasacyjne skarżących jako bezzasadne i utrzymał w mocy decyzję środowiskową ws Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta!!!” – napisał na portalu Facebook Tomasz Szymkowiak. Podkreślił, że dotychczasowe zabiegi burmistrza Wojciecha Kankowskiego okazały się bardzo skuteczne.

Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta planowana jest pomiędzy węzłem Gdańsk Południe a Chwaszczynem (połączyłaby południową obwodnicę Gdańska z Trasą Kaszubską). Ma liczyć ok. 30 km i usprawnić transport w obrębie aglomeracji trójmiejskiej.

Droga nie ma zapewnionego finansowania w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Rząd wskazał ją jako jeden z kilku projektów przewidzianych do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Utrzymanie w mocy decyzji środowiskowej otwiera drogę do dalszych przygotowań.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony