Partnerzy serwisu:

Obwodnica Morawicy. Układają ostatnią warstwę nawierzchni

inf.pras./Redakcja 09.09.2021

Obwodnica Morawicy. Układają ostatnią warstwę nawierzchni
fot. GDDKiA Kielce
Rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowywanej obwodnicy Morawicy w ciągu DK-73. Prace w pierwszej kolejności prowadzone są na jezdni zachodniej.
Wykonawca inwestycji – konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa – układa już warstwę ścieralną SMA na pierwszym odcinku przebudowywanej jezdni zachodniej. Po ułożeniu nawierzchni, wykonaniu oznakowanie poziomego i przeprowadzeniu bada laboratoryjnych, na jezdnię zachodnią przełożony zostanie ruch, a roboty bitumiczne prowadzone będą na jezdni wschodniej – poinformowała GDDKiA.

Obecnie ruch odbywa się nową jezdnią wschodnią w obu kierunkach po warstwie wiążącej nawierzchni. W związku z postępującymi robotami bitumicznymi na skrzyżowaniach dróg lokalnych z drogą krajową nr 73 należy się spodziewać krótkotrwałych zmian organizacji ruchu.

fot. GDDKiA
Pierwszy odcinek obwodnicy Morawicy o długości ponad 4 km realizowany jest w systemie projektuj i buduj. Kierowcy korzystają już z jezdni wschodniej obwodnicy, a piesi z nowej kładki w miejscowości Bilcza. Wybudowane zostały także drogi dojazdowe, ekrany, sygnalizacje świetlne na czterech skrzyżowaniach. Zgodnie z umową wykonawca powinien zakończyć wszystkie roboty wiosną 2022 roku.

Docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8,5 km. W drugim etapie inwestycji dwujezdniowa droga biec będzie po nowym śladzie. Trwa przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie drugiego odcinka obwodnicy. Oferty powinniśmy poznać pod koniec września.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony