Partner serwisu

Obwodnica Nowej Dęby z nową szansą

Elżbieta Pałys 22.03.2021

Obwodnica Nowej Dęby z nową szansą
fot. Google Maps
Wpłynęły oferty od firm gotowych zająć się opracowaniem dokumentacji projektowej dla obwodnicy Nowej Dęby. W ponowionym przetargu dwie oferty mieszczą się w założonym budżecie.
Jest 6 propozycji. Przy szacunku inwestora wynoszącym 2,496 mln zł najtańsza propozycja cenowa to 2,173 mln zł. Na tyle prace wyceniło Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem. Druga oferta mieszcząca się w budżecie inwestora została złożona przez Safege i ma wartość 2,367 mln zł.

Pozostałe oferty zawierają się w przedziale od 2,599 mln zł (Mosty Katowice) do 3,438 mln zł (Multiconsult Polska).

W tym przetargu budżet zamawiającego przekroczyły wszystkie złożone oferty. Najtańsza była warta 2,373 mln zł przy kosztorysie GDDKiA na poziomie 1,863 mln zł (konsorcjum MPRB). Po analizie propozycji inwestor stwierdził, że najkorzystniejsza jest oferta złożona przez Multiconsult Polska, której wartość to 3,607 mln zł. GDDKiA nie mogła zwiększyć budżetu do tego poziomu.

To drugi przetarg obejmujący opracowane studium korytarzowego i studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. W pierwszym postępowaniu wszystkie oferty przekroczyły ustalony limit finansowy w związku z czym przetarg unieważniono.

Obwodnica Nowej Dęby ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9. Będzie drogą klasy GP. Trasa jest ważna dla usprawnienia ruchu tranzytowego m.in. w kierunku Rzeszowa i dalej do granicy ze Słowacją. W przyszłości skróci także czas przejazdu na kierunku Rzeszów – Radom – Warszawa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony