Partnerzy serwisu:

Obwodnica Oleśnicy już w budowie

inf. pras. 05.11.2020

Obwodnica Oleśnicy już w budowie
fot. Mat. pras.
Budimex rozpoczął budowę wschodniej obwodnicy Oleśnicy w woj. dolnośląskim. Trzyipółkilometrowa droga wojewódzka nr 451 zostanie oddana do ruchu w IV kwartale 2021 roku. Wartość prac wynosi 27,8 mln złotych.
Zadanie przewiduje Budowę drogi wojewódzkiej nr 451 – Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy oraz wzmocnienie istniejącej jezdni drogi wojewódzkiej od skrzyżowania projektowanej DW 451 z ul. Warszawskiej w kierunku węzła S8. Obwodnica będzie droga jednojezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Będzie wyposażona w ścieżki rowerowe.

W ramach inwestycji zaprojektowano cztery skrzyżowania (ronda) z DW 451. Inwestycja zlokalizowana jest głównie w sąsiedztwie terenów przeznaczonych pod zabudowę produkcyjno–usługową oraz na terenach pól uprawnych, łąk i lasów. Inwestycja na odcinku ok. 1 km przebiega też przez teren niefunkcjonującego lotniska wojskowego (przecinamy w poprzek pas startowy i drogi kołowania) oraz przecina istniejącą linię kolejową, na której zostanie przebudowany istniejący przejazd kolejowy.

Pierwsze prace ziemne już ruszyły na wysokości nieczynnego lotniska. Większość prac nie będzie powodowała zmian w organizacji dotychczasowego ruchu. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony