Partnerzy serwisu:

Obwodnica Olsztyna: Kolejny odcinek prawie gotowy

Przemysław Farsewicz 03.01.2019

arrow
arrow
Obwodnica Olsztyna: Kolejny odcinek prawie gotowy
fot. GDDKiA Olsztyn
Obwodnica Olsztyna: Kolejny odcinek prawie gotowy
Obwodnica Olsztyna: Kolejny odcinek prawie gotowy
Obwodnica Olsztyna: Kolejny odcinek prawie gotowy
Budimex zgłosił Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad gotowość do oddania w użytkowanie kolejnego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna. Tym razem kierowcy mieliby otrzymać kolejne 10 km trasy między węzłami drogowymi Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty.
Na początku stycznia zacząć mają się odbiory budowlane kolejnego odcinka olsztyńskiej obwodnicy, za realizację którego odpowiada Budimex. Z końcem 2018 roku wykonawca zgłosił wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie 10 km trasy między węzłami drogowymi Olsztyn Wschód i Olsztyn Jaroty. Będzie to trzeci fragment drogi udostępniony kierowcom.

Przypomnijmy, że 6 grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła zmotoryzowanym pierwszy odcinek południowej obwodnicy na odcinku Kudypy – Tomaszkowo. Zadanie budowy w ciągu DK16 10-kilometrowego traktu od węzła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe realizuje konsorcjum firm Intercor z Zawiercia oraz Most z Sopotu.

Jeszcze przed świętami olsztynianie zyskali również niewielki fragment z drugiego zadania inwestycji. Tutaj Budimex realizuje 14,7-kilometrowy odcinek od węzła Olsztyn Wschód do węzła Olsztyn Południe (Tomaszkowo – Wójtowo) w ciągu drogi S51. Wykonawca udostępnił dla ruchu w całości węzeł Wschód. To fragment drogi krajowej nr 16 od ulicy Towarowej w Olsztynie do skrzyżowania z Wójtowem. Udostępnienie węzła oznacza, że od wschodniej granicy miasta do Wójtowa można jechać drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. To 3 km trasy.

Przygotowywany właśnie fragment również pozwoli szybciej pojechać na Mazury. Do pełni szczęścia konieczne jest jednak ukończenie obwodnicy w jej centralnym punkcie – w okolicach Bartąga. Drogowcy musieli tutaj uporać się z grząskim i podmokłym terenem w okolicach rzeki Łyny. Według deklaracji GDDKiA, kierowcy pojadą tym odcinkiem w kwietniu. Z kolei do czerwca będzie trwało kończenie całej inwestycji. Wtedy ma być również gotowy ostatni węzeł – Olsztyn Pieczewo z dowiązaniem od nowej ul. Pstrowskiego.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony