Partnerzy serwisu:

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego – w drugim podejściu taniej

Elżbieta Pałys 03.09.2019

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego – w drugim podejściu taniej
Fot. Google Maps
Sześć ofert otrzymała kielecka GDDKiA w powtórzonym przetargu na projekt i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Brakuje zdecydowanie mniej niż za pierwszym razem.
Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy.

Jest warta 52,921 mln zł, przy budżecie inwestora wartym – tak jak za pierwszym razem – 48 mln zł.

Pozostałe propozycje wahają się w przedziale od 62,301 mln zł (Trakt) do 75,909 mln zł (Starbag). Wszyscy wykonawcy zaoferowali skrócenie czasu realizacji inwestycji o 3 miesiące i wydłużenie gwarancji na wybrane asortymenty robót o 5 lat.

– Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa kieleckiej GDDKiA.

To drugi przetarg na to zadanie. Pierwszy był unieważniony z powody zbyt wysokich cen. Wówczas wpłynęły dwie oferty. Tańszą złożyło konsorcjum Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy, które wówczas wyceniło prace na 72,021 mln zł. Nieco droższa była oferta firmy Trakt z Piekoszowa warta 72,922 mln zł.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9 Radom – Rzeszów. Ma to być jednojezdniowa droga klasy GP o długości około 2,7 km poprowadzona w nowym śladzie.

Planowana inwestycja ma się zacząć od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 a zakończy na ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 będącej wylotem z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

W ramach inwestycji trzeba wykonać m.in. korektę części węzła, wybudować wiadukt nad drogą powiatową, wykonać dwa mosty oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Według Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 drogą krajową nr 9 przez Ostrowiec Świętokrzyski przejeżdża ponad 23 tysiące pojazdów na dobę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony