Partner serwisu

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Wykonawca przejął plac budowy

Dominik Kaługa 18.11.2021

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego. Wykonawca przejął plac budowy
fot. GDDKiA
Wykonawca inwestycji może zaczynać budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – plac budowy został przekazany. Prace zasadnicze są planowane dopiero na przyszły rok. W tym roku nie wyklucza się rozpoczęcia odhumusowania terenu.
Obecnie DK-9 prowadzi przez centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Obwodnica tego miasta ma za zadanie zmniejszyć korki i hałas w tym mieście oraz oddzielić ruch tranzytowy od lokalnego.

Inwestycja zakłada wybudowanie jednojezdniowej drogi klasy GP o długości około 2,7 km. Poprowadzona zostanie nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do
ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej  DK-9  stanowiącej wylotówkę z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

W ramach prac planowana jest m.in. korekta części istniejącego węzła Brezelia na drodze wojewódzkiej i budowa wiaduktu nad drogą powiatową. Wybudowane także zostaną dwa mosty oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK-9 w istniejącą trasę. 

Prace w ciągu drogi krajowej nr 9 realizowane są od zeszłego roku w systemie Projektuj i Buduj. W tym roku wykonawca złożył wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). We wrześniu uzyskał tę decyzję, a w październiku stała się ona ostateczna. 

Realizacją prac nad obwodnicą zobowiązało się konsorcjum firm Fabe Polska (lider) i SP Sine Midas Stroy (partner), umowa opiewa na kwotę 52,9 mln zł. Wykonawca ma 36 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie drogi z wyłączeniem okresów zimowych. Inwestycja zakończy się w 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony