Partner serwisu

Obwodnica Oświęcimia. Jest przetarg na nadzór nad budową

Magdalena Romanowska 01.04.2020

Obwodnica Oświęcimia. Jest przetarg na nadzór nad budową
fot. publicdomainpictures.net
Ogłoszony został przetarg na pełnienie nadzoru na projektowaniem i budową obwodnicy Oświęcimia, która powstanie w nowym śladzie i połączy się z istniejącą drogą krajową nr 44. Obwodnica będzie uzupełnieniem dla trzech odcinków drogi S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Niedawno oferta Budimeksu została oceniona jako najkorzystniejsza na projekt i budowę tego zadania.
W skład zadania wejdzie zarządzanie kontraktem i nadzór nad projektem i budową obwodnicy Oświęcimia aż do daty wystawienia ostatecznego świadectwa płatności. Pełniący nadzór będzie musiał również wypełniać obowiązki wynikające z procedur zawartych w obowiązujących wymaganiach/wytycznych dotyczących inwestycji współfinansowanych ze środków UE oraz procedurami beneficjenta projektów dla POIiŚ, a także brać udział w przeglądach gwarancyjnych i nadzorować usunięcia ewentualnych usterek/wad stwierdzonych w przeglądach gwarancyjnych, w ramach zawartego kontraktu.

Wybór najkorzystniejszej oferty odbędzie się na podstawie kryterium jakości (26 proc.), doświadczenia personelu konsultanta (14 proc.) i ceny (60 proc.). Oferty można składać do 15 maja 2020 roku.

Niedawno otwarto oferty w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Oświęcimia. Jako najkorzystniejsza została oceniona oferta firmy Budimex warta ponad 467 mln zł.

Nowo wybudowana obwodnica będzie dwujezdniową drogą krajową klasy GP, która powstanie w nowym śladzie i połączy się z istniejącą DK-44.

To będzie dość szczególna inwestycja ze względu na swoje położenie w bliskim sąsiedztwie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Wymagało to opracowania specjalnego raportu z oceny oddziaływania tej inwestycji na miejsce pamięci. Przeprowadzono specjalne analizy uwarunkowań lokalizacji i rozwiązań, sformułowano także zalecenia dla kolejnych etapów przygotowania i realizacji inwestycji.

Raport ten będzie analizowany przez ekspertów UNESCO.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony