Partnerzy serwisu:

Obwodnica Poręby i Zawiercia – jest nowy przetarg

Elżbieta Pałys 28.06.2019

Obwodnica Poręby i Zawiercia – jest nowy przetarg
Fot. Google Maps
Za pierwszym razem w budżecie inwestora zabrakło w sumie blisko 200 mln zł. Przetargi na dwa fragmenty przyszłej obwodnicy zostały unieważnione. Właśnie rusza nowe postępowanie na część obejmującą odcinek Siewierz - Poręba - Zawiercie (Kromołów).
Obwodnica Poręby i Zawiercia ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 78. Na potrzeby realizacyjne podzielono ją na dwa odcinki. Fragment Siewierz - Poręba - Zawiercie (Kromołów) oraz odcinek na terenie Zawiercia.

W pierwszym postępowaniu, w którym oferty otwarto 22 lutego, by domknąć budżet zabrakło prawie 200 mln zł. Najtańsza oferta na pierwszy odcinek kosztowała 435,954 przy budżecie wynoszącym 287,967 mln zł. To na ten fragment właśnie ogłoszono nowe postępowanie. Odcinek miejski był wyceniony – w najtańszym wariancie – na 187,977 przy budżecie zamawiającego wartym 142,05 mln zł.

Nowy przetarg ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Opolu. Zadanie ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj i obejmuje odcinek obwodnicy o długości niespełna 17 km.

W ramach zadania mają powstać m.in. dwa węzły drogowe: Kuźnica i Kromołów. Wykonawca będzie zobowiązany także m.in. do budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 78 z drogą wojewódzką 793 w Siewierzu, przebudowy istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową, obiektów inżynierskich, przebudowy istniejących dróg i infrastruktury dla pieszych, a także wykonania urządzeń ochrony środowiska.

Oferty będą przyjmowane do 2 sierpnia, a na wykonanie zadania inwestor przewiduje 37 miesięcy. Oferty mają być wyceniane według kryteriów: cena – 60 proc., termin realizacji kontraktu – 10 proc., przedłużenie okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, instalacje zasilające oraz konstrukcje wsporcze – 30 proc.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony