Partnerzy serwisu:

Obwodnicą Sanoka pojedziemy przed końcem roku

ep. 17.10.2019

Obwodnicą Sanoka pojedziemy przed końcem roku
ffot. GDDKiA
Zaawansowanie prac na powstającej w ciągu DK-28 obwodnicy Sanoka przekroczyło 92 proc. Wszystkie roboty mają się zakończyć w roku 2020, ale GDDKiA zapowiada, że oddanie drogi do ruchu nastąpi jeszcze w tym roku.
Obwodnica Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka będzie miała 6,7 km długości. Jej początek stanowi skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 886 z ul. Krakowską (DK-28), a koniec włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 84 (ul. Lipińskiego).

Będzie drogą klasy technicznej GP o przekroju 2+1. W ciągu obwodnicy będą zlokalizowane 4 skrzyżowania w jednym poziomie, które połączą obwodnicę z innymi drogami.

Obecnie zaawansowanie wszystkich robót wraz z robotami w toku wynosi 92 proc. Roboty drogowe są zaawansowane, przy czym na trasie głównej jest to 96,85 proc. Zaawansowanie robót mostowych to blisko 97 proc. a branżowych powyżej 86 proc.

W 96 proc. wykonana jest już warstwa ścieralna. Jak informuje GDDKiA w Rzeszowie, do wykonania pozostało jeszcze rondo na skrzyżowaniu DW-886 i DK-28), jezdnie dodatkowe, roboty wykończeniowe, przepusty pod jezdniami dodatkowymi oraz oświetlenie. Trzeba także wykonać oznakowanie poziome i pionowe, bariery ochronne, ekrany akustyczne oraz warstwę ścieralną na drogach poprzecznych.

Wykonawcą zadania jest Max Bögl Polska, a kontrakt o wartości 171,581 mln zł został podpisany w lutym 2016 roku.

Zgodnie z kontraktem wykonawca miał na realizację zadania 33 miesiące, jednak ze względu na obiektywne trudności w postaci licznych stanowisk archeologicznych (odkryto tu m.in. studnię z okresu rzymskiego), czy też dwukrotnie większego zakresu wykopu w skale niż wynikało z pierwotnych założeń, termin został przedłużony do kwietnia 2020 r.

Prace umożliwiające oddania drogi do ruchu prawdopodobnie zakończą się wcześniej. GDDKiA poinformowała, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Inwestycja jest realizowana przy udziale dotacji z UE. Otrzymała 144 mln zł dofinansowania.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony