Partner serwisu

Obwodnica Skaryszewa ma decyzję środowiskową

Redakcja 09.11.2022

Obwodnica Skaryszewa ma decyzję środowiskową
fot. GDDKiA
Około 6 km długości ma mieć obwodnica Skaryszewa zgodnie z wariantem zatwierdzonym właśnie decyzją środowiskową. Kluczowy dla dalszych prac dokument został wydany przez burmistrza miasta i gminy Skaryszewa.
Obwodnica ma powstać w nowym przebiegu drogi krajowej nr 9. Będzie drogą klasy GP.

Zgodnie z wydaną decyzją w związku z realizacją inwestycji, GDDKiA musi spełnić szereg warunków. Chodzi m.in. o objęcie stałym nadzorem przyrodniczym całego przedsięwzięcia oraz konieczność wykonania urządzeń ochrony środowiska, tj.: przejść i przepustów dla zwierząt, ogrodzeń ochronno-naprowadzających, a także ogrodzeń drogowych w strefach wzmożonej migracji zwierząt. Będą musiały także powstać ekrany akustyczne.

Przez okres trzech lat od oddania drogi do użytkowania GDDKiA będzie musiała monitorować skuteczność przejść dla zwierząt.

Nowa droga zostanie poprowadzona po zachodniej stronie Skaryszewa. Na początkowym fragmencie od węzła z planowaną drogą ekspresową S12 do skrzyżowania z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 9 droga ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Na dalszym odcinku będzie drogą jednojezdniową z jednym pasem ruchu dla każdego kierunku.

Na trasie przewidziano trzy skrzyżowania: dwa z istniejącą DK-9 i jedno z drogą wojewódzką.

Wykonawca, który opracowywał m.in. materiały do decyzji środowiskowej obecnie opracowuje elementy koncepcji programowej. Projektant przygotowuje także dokumentację geologiczną, mapy do celów projektowych oraz uszczegóławia rozwiązania projektowe i techniczne. Finał wszystkich prac projektowych spodziewany jest na początku 2024 roku.

W kolejnym etapie ogłoszony zostanie przetarg na wybór wykonawcy robót, który zrealizuje inwestycję w systemie projektuj i buduj. GDDKiA szacuje, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana na początku 2025 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony