Partner serwisu

Obwodnica Słupska będzie dwujezdniowa

Elżbieta Pałys 02.11.2020

Obwodnica Słupska będzie dwujezdniowa
fot. Google Maps
Województwo pomorskie doczekało się inwestycji związanych z budową drogi ekspresowej S6. Po przetargach na budowę trasy na zachód od miejscowości Bożepole Wielkie, rusza przetarg na budowę drugiej jezdni obwodnicy Słupska.
W sumie do zaprojektowania i wybudowania jest 9,5 km północnej jezdni na odcinkach pomiędzy węzłami – te zostały wykonane od razu w docelowym przekroju w roku 2010.

Inwestycja obejmuje trzy odcinki (bez węzłów): Słupsk Zachód (d. Reblinko) – Słupsk Południe (d. Kobylnica) o długości 2,34 km, Słupsk Południe (d. Kobylnica) – Słupsk Wschód (d. Głobino) o długości 4,97 km oraz Słupsk Wschód (d. Głobino) – Redzikowo o długości 2,2 km.

W ramach zamówienia przewidziano także poszerzenie jezdni południowej do szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. Zostaną także zaprojektowane i wybudowane cztery obiekty mostowe, z których największy to drugi most przez Słupię.

 

Obecnie na terenie województwa pomorskiego w realizacji są trzy odcinki drogi ekspresowej S6 pomiędzy Gdynią a Bożepolem Wielkim. Łączna długość tej trasy wynosi 42 km.

Niedawno ogłoszony został przetarg na odcinek Bożepola do Lęborka. Trwa także postępowanie na wybór wykonawcy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej – w sumie 3 odcinki – ok. 39 km. Ten fragmenty były rozważane do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ostatecznie jednak zwiększony został limit wydatków w ramach programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 i trasa powstanie w tradycyjnym modelu finansowym.

To samo dotyczy kolejnych odcinków na zachód od Lęborka, które maja zostać zrealizowane za pieniądze budżetowe.

Przetarg na pierwszy z nich, tj. Lębork – Słupska ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dalsza część trasy, od Słupska w stronę Koszalina, zgodnie z zapowiedzią, trafi do przetargów w III kwartale przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony