Partnerzy serwisu:

Obwodnica Smolajn z pozwoleniem na budowę

Przemysław Farsewicz 16.12.2020

Obwodnica Smolajn z pozwoleniem na budowę
Fot. Google Maps
Coraz bliżej budowy obwodnicy Smolajn. Inwestycja otrzymała właśnie od wojewody pozwolenie na budowę. Przetarg na wykonawcę jest już rozstrzygnięty.
Smolajny to miejscowość na drodze krajowej nr 51 pomiędzy Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, będzie budować obejście miasteczka. W tej sprawie wojewoda warmińsko-mazurski wydał właśnie 15 grudnia zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by realizować prace.

Obwodnica Smolajn będzie kosztować 28,37 mln zł brutto. Na taką kwotę złożył ofertę Budimex, którego ofertę GDDKiA wybrała w przetargu na roboty. Inwestycja będzie polegać na rozbudowie drogi w istniejącym i częściowo w nowym śladzie, o łącznej długości 1,76 km.

W ramach zadania zostaną wybudowane dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki, dwie pary zatok autobusowych, przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Planowany okres realizacji inwestycji to lata 2021-2023.

Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Droga krajowa nr 51 w tym rejonie stanowi północny wylot z Olsztyna w kierunku granicy państwa. Dzięki budowie obwodnicy nastąpi poprawa parametrów drogi krajowej, co pozwoli na zachowanie stałej prędkości na całym odcinku objętym tą inwestycją.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony