Partner serwisu

Obwodnica Strykowa czeka na pozwolenie

Redakcja 23.08.2022

Obwodnica Strykowa czeka na pozwolenie
fot. GDDKiA
Dokumenty potrzebne do wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Strykowa są już u wojewody wielkopolskiego. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi nr 32.
Trasa, która ominie Strykowo ma mieć ponad 3 km długości. Za jej wybudowanie odpowiada Porr. Kontrakt o wartości ok. 65 mln zł został zawarty w październiku ub. roku.

Droga ominie miasto po południowej stronie Strykowa i poprzez ronda włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 32. Roboty ruszą po wydaniu ZRID-u. Według planu, ruch na placu budowy powinniśmy zobaczyć wiosną przyszłego roku. Kierowcy pojadą nową trasą w II połowie 2024 r.

Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy, który istotnie wzrósł po otwarciu węzła drogi ekspresowej nr 5 w Stęszewie. Na inwestycji zyskają zarówno mieszkańcy, jak i podróżujący samochodem na trasie pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim  i  Wolsztynem i Zieloną Górą.

To kolejna inwestycja z Programu budowy 100 obwodnica w woj. wielkopolskim, która trafiła na biurko wojewody. Wcześniej złożony został wniosek o wydanie ZRID-u dla obwodnicy Grzymiszewa.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony