Partner serwisu

Obwodnica Strykowa czeka na pozwolenie

Redakcja/inf. pras. 30.09.2022

Obwodnica Strykowa czeka na pozwolenie
fot. Google Maps
W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu ruszyło postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Strykowa. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 32.
Uzyskanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych, co planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Oddanie drogi do ruchu ma nastąpić w II połowie 2024 r.

Umowa na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Strykowa w ciągu DK-32 została zawarta 26 października 2021 r. Jest warta ponad 65 mln zł, a realizuje ją firma PORR.

Droga będzie miała ponad 3 km długości i zostanie poprowadzona po południowej stronie Strykowa. Do istniejącej drogi włączy się poprzez rondo.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez miasto. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej miejscowości.

Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu, w szczególności pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim i Wolsztynem. Droga ta stanowi również ważne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony