Partnerzy serwisu:

Obwodnica Strzelna Krajeńskiego ma ważny dokument

inf. pras. 26.04.2021

Obwodnica Strzelna Krajeńskiego ma ważny dokument
Fot. Google Maps
Burmistrz Kamienia Krajeńskiego wydał decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy Kamienia Krajeńskiego. Przybliża to do realizacji inwestycję planowaną w ciągu drogi krajowej nr 25.
Raport o oddziaływaniu na środowisko organowi wydającemu decyzję został przekazany 18 marca 2020 r. Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, który prowadził postępowanie w tej sprawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację obwodnicy w wariancie W2BW. Decyzja została wydana 20 kwietnia 2021 r.

Zatwierdzony decyzją wariant rozpoczyna się w śladzie istniejącej drogi krajowej nr 25 i biegnie po zachodniej stronie miasta, włączając się ponownie do istniejącego przebiegu drogi krajowej nr 25.

Nowa obwodnica będzie mieć długość ok. 2,5 km. W ramach inwestycji zostaną wybudowane skrzyżowania z drogami niższych klas technicznych, obiekt mostowy, odwodnienie, przebudowana zostanie infrastruktura kolidująca z inwestycją oraz wykonane zostanie oznakowanie pionowe i poziome elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obwodnica Kamienia Krajeńskiego powstanie w klasie technicznej GP (główna ruchu przyśpieszonego). Obciążenie nawierzchni powstałej drogi będzie wynosić 11,5 t/oś. Planowany termin ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj to 2022 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony