Partnerzy serwisu:

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego przekroczyła półmetek

inf. pras. 28.05.2020

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego przekroczyła półmetek
fot. GDDKiA
Zaawansowanie prac na powstającej w ciągu S17 obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego wynosi 51 proc. Na odcinku liczącym 7,5 km wykonana została bitumiczna warstwa wiążąca, trwają prace przy obiektach mostowych. Zakończyła się przebudowa sieci sanitarnych.
Jak informuje GDDKiA, w, związku z epidemią koronawirusa, prace toczą się zgodnie z zalecanymi środkami ostrożności i wytycznymi służb sanitarnych. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa, a główne roboty mostowe toczą się przy największym obiekcie na tej trasie, czyli ok. 300-metrowej estakadzie nad doliną rzeki Sołokija. Tu na ukończeniu są korpusy podpór i trwają prace przy ustroju nośnym. Zakończyło się już usuwanie kolizji wodociągowych, gazowych i energetycznych.

Codziennie na budowie pracuje ok. 160 osób i kilkadziesiąt maszyn. Wykorzystywane są nie tylko koparki, walce czy ciężarówki. – Dzięki uprzejmości Wydziału Technologii i Jakości Budowy Dróg GDDKiA Oddziału w Rzeszowie, na budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego mogliśmy obserwować wykonywanie sondowań CPTU, które pozwalają z dużą precyzją ocenić profil wgłębny i stan gruntów zalegających w podłożu – pisze w komunikacie lubelska GDDKiA.

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała 9,6 km. Przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta i będzie częścią planowanej drogi ekspresowej S17 od Piask do Hrebennego.

Budowa rozpoczęła się w maju 2019 r., a zakończyć ma się wiosną przyszłego roku.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony