Partner serwisu

Obwodnica Wąchocka – teraz przygotowania, prace zasadnicze w przyszłym roku

Redakcja 10.12.2021

Obwodnica Wąchocka – teraz przygotowania, prace zasadnicze w przyszłym roku
fot. GDDKiA
To jeszcze czas przeznaczony na dokumentację projektową, ale wykonawca obwodnicy Wąchocka przygotowuje plac budowy. Wykonane zostały m.in. pierwsze odcinki dróg technologicznych, którymi wraz z początkiem zasadniczych robót na budowę dotrze ciężki sprzęt.
Umowa na projekt i budowę obwodnicy Wąchocka została podpisana pod koniec grudnia ub. roku. GDDKiA zleciła realizację inwestycji firmie Strabag.

Droga ma mieć 11,7 km. Będzie poprowadzona nowym śladem drogi krajowej nr 42 od granicy Skarżyska-Kamiennej do granicy Starachowic. Ominie od północy miejscowość Parszów oraz od północy Wąchock.

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – poinformował inwestor. Jeszcze do połowy przyszłego roku, zgodnie z planem, mogą trwać prace nad dokumentacją, przy czym zatwierdzone zostały już pierwsze projekty np. dla przebudowy mediów.

Równolegle, w oparciu o uzyskaną wcześniej, aktualną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wykonawca prowadzi prace w terenie. Przeprowadzone zostało rozpoznanie saperskie, wycinka drzew i krzewów, prace archeologiczne. Trwają m.in. prace przy przełożeniu mediów w 6 lokalizacjach. Wyznaczone zostało zaplecze budowy w okolicy skrzyżowania istniejącej DK42 z przebiegiem przyszłej obwodnicy w Wielkiej Wsi.

Rozpoczęła się także budowa dróg technologicznych w śladzie przyszłych dróg dojazdowych. Odhumusowane zostały odcinki o łącznej długości ok. 5 km, w tym 2 km utwardzono kruszywem. Drogi umożliwią wjazd ciężkiego sprzętu budowlanego na teren inwestycji już w czasie robót zasadniczych. Ich rozpoczęcie zaplanowano na przyszły rok.

– W czasie zimowej przerwy kontraktowej trwającej od połowy grudnia do połowy marca wykonawca planuje kontynuację prac przy przełożeniach mediów i drogach technologicznych, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe. Niezmiennie kontynuowane będą prace nad dokumentacją.

Obwodnica Wąchocka będzie drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Koszt robót to 283,7 mln zł. Prace mają się zakończyć w 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony