Partnerzy serwisu:

Obwodnica Wałcza ma unijne dofinansowanie

Elżbieta Pałys 06.07.2017

Obwodnica Wałcza ma unijne dofinansowanie
fot. GDDKiA
Blisko 265 mln zł z Unii Europejskiej zasili budowę obwodnicy Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10. Komisja Europejska zatwierdziła decyzję o dofinansowaniu. Trasa będzie gotowa w 2018 roku.
Dofinansowanie obwodnicy Wałcza to już 42 decyzja Komisji Europejskiej dotycząca dużego projektu realizowanego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Tym razem przyznano kwotę 265 mln zł przy wartości inwestycji na poziomie 538 mln zł.
 

fot. GDDKiA
Obwodnica zaczyna się ok. 1 500 m przed granicą administracyjną Wałcza, a kończy za miejscowością Witankowo.

W ramach zadania powstaje prawie 18 km nowego odcinka drogi S10. Trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Na jej przebiegu powstaną 4 węzły drogowe: Wałcz Zachód, Wałcz Północ, Wałcz Wschód i Witankowo.

W ramach zadania wykonawca przebuduje także drogi powiatowe i gminne, wybuduje drogi dojazdowe oraz zatoki autobusowe i zjazdy. Powstaną 4 ronda oraz obiekty inżynierskie, w tym 17 wiaduktów, dwa mosty i dwie estakady oraz 14 przepustów ekologicznych. Na trasie przewidziano także 11 przejść dla zwierząt.

Trasę, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie realizuje Energopol Szczecin. Umowa została podpisana w listopadzie 2015 roku. Trasa powinna być gotowa w połowie 2018 roku.

Droga wyprowadzi ruch z miasta, przez które przejeżdża 15 tys. pojazdów na dobę, w tym 2,6 tys. ciężarowych. Tym samym poprawi się komfort życia mieszkańców oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony