Partnerzy serwisu:

Obwodnica Włoszczowy już się buduje

inf. pras. oprac. ep. 13.09.2019

Obwodnica Włoszczowy już się buduje
Fot. Google Maps
W czwartek 12 września oficjalnie rozpoczęła się budowa pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy. Droga, która pozwoli ominąć miasto ma powstać w ciągu 14 miesięcy.
Obecnie przez Włoszczowę biegną trzy drogi wojewódzkie: 742, 785, 786. Korzystają z nich kierowcy jadący w stronę Kielc, Jędrzejowa, Katowic, czy Częstochowy.Wyświetl większą mapę

– Korki w centrum miasta spowalniają transport, liczba samochodów utrudnia życie mieszkańców miasta i jest zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa – mówi, cytowany w komunikacie prasowym marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
To ma zmienić budowana obwodnica. Droga będzie miała 7,5 km długości. Poza granicami miasta połączy drogi nr 742 i 786.

W ramach zadania powstanie droga klasy GP o szerokości 7 metrów. Wykonawca, którym jest firma Drog-Bud z Częstochowy, wybuduje skrzyżowania, chodniki, drogi dojazdowe, oświetlenie, ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Jak informuje w komunikacie Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, całkowity koszt inwestycji, wraz z wykupami gruntów, to 60 mln zł. Same roboty budowlane będą kosztować 43 mln zł.

Prace mają się zakończyć w listopadzie 2020 roku.

Do tej pory, w ramach zadania przebudowany został już dwukilometrowy odcinek ulicy Jędrzejowskiej w ciągu DW-742, który stanowi wylot w kierunku południowo-wschodnim.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony