Partnerzy serwisu:

Obwodnica Wronek już na półmetku

Przemysław Farsewicz 25.04.2021

arrow
arrow
Obwodnica Wronek już na półmetku
fot. WZDW
Obwodnica Wronek już na półmetku
Obwodnica Wronek już na półmetku
Obwodnica Wronek już na półmetku
Obwodnica Wronek już na półmetku
Obwodnica Wronek już na półmetku
Obwodnica Wronek już na półmetku
Inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich we Wronkach jest w połowie terminu kontaktowego. Udało się już połączyć cały przebieg obwodnicy w jedną całość. Cała 5-kilometrowa obwodnica ma być gotowa w czerwcu 2022 roku. Przed realizacją są duże oczekiwania społeczne.
Konsorcjum na czele z Colas Polska działa na placu budowy obwodnicy Wronek. To bardzo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców. We Wronkach znajdują się dwie duże fabryki sprzętu AGD. Powoduje to, że codzienne życie miasta zakłóca duża liczba przejeżdżających tirów. Nowa droga ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta oraz zlikwidować „wąskie gardło” w układzie komunikacyjnym województwa.

Umowa na realizację została podpisana pod koniec marca 2020 roku, a 17 kwietnia wykonawcy został przekazany plac budowy. Od tego czasu minęła już prawie połowa kontraktowego czasu realizacji zadania. W efekcie inwestycji powstanie obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej o długości 5,2 km. Nowa trasa będzie się zaczynać przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi, a zakończy się na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 we Wronkach.

– Rozpoczęliśmy tę inwestycję, gdy zaczynała się pandemia. Mieliśmy obawy, bo nikt nie wiedział, jak to się wszystko potoczy. Cieszymy się, że budowa idzie zgodnie z planem – podkreśla w Gazecie Wyborczej Wojciech Jankowiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego.

Jak informuje WZDW w Poznaniu, są postępy w budowie obwodnicy. – Stan zaawansowania robót przy budowie obwodnicy Wronek wynosi 51 procent – podkreśla Paulina Jęczmionka-Majchrzak, rzeczniczka prasowa zarządcy.

Do tej pory wykonano już roboty ziemne na ostatnim odcinku ciągu głównego obwodnicy od ronda na DW184 w Marianowe do drogi powiatowej w ciągu ulicy Lipowej. Udało się połączyć cały przebieg obwodnicy w jedną całość dzięki łącznikowi pomiędzy DW 184 a resztą nowej trasy. Za wykonawcą także budowa skrzyżowania obwodnicy z ul Lipową i ronda w Smolnicy. Zakończył się także montaż zbrojenia płyty na wiadukcie nad linią kolejową oraz prace przygotowawcze do mostu nad Wartą związane z szalunkiem pod zbrojenie pod betonowanie.

– Około 15-20 maja rozpocznie się budowa ronda w Marianowie, a do końca maja planujemy ułożyć warstwy bitumiczne nawierzchni – przekazuje Jęczmionka-Majchrzak.

W ramach zadania powstaną: trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią PKP, trzy ronda i drogi dojazdowe do terenów przyległych. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe w obrębie skrzyżowań. Na realizację zadania ZDW otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wartość prac wynosi blisko 66 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2022 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony