Partnerzy serwisu:

Obwodnica Wronek. Wykonawca na placu budowy

ep. 04.05.2020

Obwodnica Wronek. Wykonawca na placu budowy
fot. WZDW Poznań
Konsorcjum na czele z Colas Polska już działa na placu budowy obwodnicy Wronek. Inwestor przekazał teren wykonawcy w kwietniu. Droga powinna być gotowa w czerwcu 2022 roku.
To zadanie jest realizowane na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Umowa na realizację została podpisana pod koniec marca, a 17 kwietnia wykonawcy został przekazany plac budowy. Inwestycja jest realizowana w formule buduj. Kontrakt o wartości ponad 81 mln zł realizuje konsorcjum Colas Polska oraz Most.

Pierwszy etap prac to usunięcie karpin po wykarczowanych drzewach, odhumusowanie oraz kontynuacja prac archeologicznych.

Efektem ma być obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej o długości 5,2 km. Nowa trasa będzie się zaczynać przy ulicy Szamotulskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 184 w Nowej Wsi, a zakończy się na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 we Wronkach.Wyświetl większą mapę

W ramach zadania powstaną: trójprzęsłowy most nad Wartą, wiadukt kolejowy nad linią PKP, trzy ronda i drogi dojazdowe do terenów przyległych. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe w obrębie skrzyżowań.

Droga ma wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta oraz zlikwidować „wąskie gardło” w układzie komunikacyjnym województwa.

Na realizację zadania ZDW otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 wynosi blisko 66 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w czerwcu 2022 roku.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony