Partnerzy serwisu:

Od środy prace w pobliżu węzła Poznań Luboń na A2

Elżbieta Pałys 12.03.2019

Od środy prace w pobliżu węzła Poznań Luboń na A2
Fot. Google Maps
Nabierają tempa prace związane z rozbudową autostradowej obwodnicy Poznania. Od środy większe utrudnienia w pobliżu węzła Poznań Luboń.
Od 13 marca ruszają prace związane z poszerzeniem łącznicy B na węźle Poznań Luboń – poinformował inwestor, spółka Autostrada Wielkopolska. Na odcinku od km 155+870 do km 164+100 będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Prace mają też być prowadzone na odcinku od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Luboń.

Prace wiążą się z jedną z największych do tej pory inwestycji autostradowych realizowanych pod ruchem. Chodzi o budowę trzeciego pasa na liczącym 16 km odcinku A2 pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. To odcinek mocno obciążony ruchem, gdzie istniejące dwa pasy przestają wystarczać.

Po kilkuletnich przygotowaniach do inwestycji, rozpoczynają się roboty w terenie. Od 17/18 marca rozpoczną się prace pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki na jezdni południowej (w kierunku Warszawy). Kierowcy nie będą mogli korzystać z pasa awaryjnego, do dyspozycji będą mieli pas ruchu o szerokości 3,5 metra.

Takie same zasady będą obowiązywać na kierunku przeciwnym, tj. między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Zachód w kierunku Świecka.

W tym samym czasie ruszą prace pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń. Na jezdni południowej (kierunek Warszawa), pojazdy będą poruszały się tylko pasem awaryjnym. Szerokość dostępnego pasa ruchu to 3,5 metra.

Na jezdni północnej (w stronę Świecka) między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń zostaną wyznaczone 3 pasy ruchu: jeden w kierunku Warszawy (szerokość: 3,5 metra) i dwa w kierunku Świecka (pas wolny: szerokość 3,5 metra, pas szybki: szerokość 3 metry). Oba kierunki będą oddzielone od siebie barierą przestawną – informuje AWSA.

Prace na zlecenie spółki AWSA są realizowane przez konsorcjum A2Route. Wszystkie prace związane z rozbudową autostradowej obwodnicy Poznania musza się zakończyć do połowy przyszłego roku, ale najważniejsze roboty, w tym nawierzchniowe mają się zakończyć do końca tego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony