Partner serwisu

Od Nagłowic do granicy województwa świętokrzyskiego – DK-78 ma być rozbudowana

ep. 03.11.2022

Od Nagłowic do granicy województwa świętokrzyskiego – DK-78 ma być rozbudowana
fot. Google Maps
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach szuka projektanta, który zajmie się opracowaniami dla rozbudowy drogi krajowej nr 78. Chodzi o odcinek przy granicy województwa świętokrzyskiego, ograniczony dwiema będącymi na etapie projektowania obwodnicami.
Inwestor zamawia opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z projektem robót geologicznych oraz uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka DK-78 od Nagłowic do granicy województwa świętokrzyskiego.



Wyświetl większą mapę

To droga o długości 15 km na terenie powiatów włoszczowskiego i jędrzejowskiego. Planowany do rozbudowy odcinek z jednej strony ma się dowiązywać do szykowanej przez GDDKiA Katowice obwodnicy miejscowości Szczekociny i Goleniowy z drugiej do rozbudowywanego odcinka DK-78 pomiędzy obwodnicą Nagłowic (obecnie w projektowaniu) i obwodnicą północną Jędrzejowa.

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania propozycji wariantów rozbudowy z uwzględnieniem rozbudowy drogi po śladzie istniejącym, wariantu przebiegu określonym w Planach Zagospodarowania Przestrzennego lub Studiach Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego wraz z merytoryczną oceną możliwości jego wykorzystania. Przeanalizuje także zasadność poprowadzenia drogi całkowicie po nowym śladzie lub poprowadzenie po nowym śladzie na wybranych odcinkach, z uwzględnieniem ewentualnej budowy obwodnic miejscowości.

Termin składania ofert wyznaczono na 6 grudnia.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony