Partnerzy serwisu:

Od soboty zmiany na S17 Lubelska – Zakręt

Redakcja 19.03.2021

Od soboty zmiany na S17 Lubelska – Zakręt
fot. GDDKiA/Krzysztof Nalewajko
Szykują się zmiany w organizacji ruchu na powstającym odcinku drogi ekspresowej S17 między węzłem Lubelska i Zakrętem. Mowa o odcinku realizowanym przez Warbud. Nowa organizacja planowana jest do wdrożenia w sobotę 20 marca w godzinach popołudniowych.
Zmiany planowane są w rejonie skrzyżowania DK-2 i DK-17 w Zakręcie. Z ruchu mają być wyłączone: skrzyżowanie drogi krajowej nr 17 (ul. Szosa Lubelska) z DK-2 (ul. Trakt Brzeski), odcinek DK-17 o długości ok. 1,5 km ( od skrzyżowania z DK-2 do ul. Górnej w m. Zakręt) oraz odcinek DK-2 o długości ok. 350 m.

Ruch z istniejącej DK-17 ma być przeniesiony na drogę serwisową po wschodniej stronie obecnej jezdni. Skrzyżowanie dróg krajowych nr 2 i 17 zostanie przeniesione w kierunku Mińska Mazowieckiego, a ruch będzie poprowadzony przez rondo zlokalizowane na przecięciu objazdu DK-17 oraz krótkiego objazdu po południowej stronie DK-2.


Od ul. Górnej w rejonie styku węzłów Warszawa Wschód (Zakręt) i Lubelska ruch ponownie zostanie skierowany na istniejącą DK-17. Taka organizacja umożliwi wykonawcy przystąpienie do robót na ciągu głównym przyszłej S17 oraz węźle Warszawa Wschód (Zakręt) – informuje GDDKiA.

Obecne przystanki autobusowe zostaną zlokalizowane wzdłuż nowej trasy na wysokości lub w bezpośrednim sąsiedztwie starych przystanków.

Wykonawca S17 na odcinku od węzła Warszawa Wschód (Zakręt) do węzła Lubelska realizuje roboty drogowe związane z wykonywaniem nasypów, wykopów, ulepszaniem podłoża gruntowego czy układaniem nawierzchni z kostki betonowej.

W ramach budowy obiektów prowadzone są prace związane z budową wiaduktu nad przyszłą S17 zlokalizowanego w rejonie ul. Zagórskiej. Ponadto wykonywane są przejścia podziemne i ściany oporowe na węźle Warszawa Wschód (Zakręt). W zakresie robót branżowych kontynuowana jest budowa kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego i usuwane są kolizje energetyczne.

Zaawansowanie prac jest na poziomie ok. 43 proc. Obecnie trwa weryfikacja roszczeń terminowych wykonawcy, które zakładają przedłużenie czas na ukończenie kontraktu.

Obecnie dobiegają końca prace przy samym węźle Lubelska. Niedawno wprowadzona została natomiast stała organizacja ruchu na odcinku pomiędzy węzłem Lubelska a Kołbielą.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony