Partnerzy serwisu:

Od wtorku kolejne prace na DK-55

Redakcja 16.09.2019

Od wtorku kolejne prace na DK-55
fot. GDDKiA
Zakończyła się część prac remontowych na drodze krajowej nr 55. Położona została nowa nawierzchnia, wyremontowano zatoki i chodniki. W najbliższych dniach planowany jest dalszy ciąg robót.
Zakończyły się prace przy remoncie nawierzchni drogi krajowej nr 55 między Martągiem a Tragaminem (Nowy Dwór Gdański − Malbork). W ramach remontu sfrezowano starą nawierzchnię, zamontowano siatki wzmacniające oraz dwie warstwy nowych nawierzchni (wiążąca i ścieralna) na długości 2,4 km.

Do tego wyremontowano zatokę autobusową z chodnikami oraz wykonano utwardzone pobocza z destruktu. Na koniec zostało zrobione oznakowanie poziome. Koszt tych prac wyniósł ok. 1,8 mln zł.

To nie koniec remontów. Już od najbliższego wtorku, czyli od 17 września 2019 r. rozpocznie się kolejny remont odcinka drogi krajowej nr 55 w Kwidzynie. Obejmie on fragment drogi od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do wieży ciśnień przed rondem z ul. Żwirową/Żeromskiego o długości 1,2 km. Tu również zostanie sfrezowana stara nawierzchnia i wykonana nowa wraz z siatką wzmacniającą. Przy okazji zostanie powiększona zatoka autobusowa przy u. Mickiewicza i częściowo wyremontowane chodniki.

Prace drogowe będą prowadzone połówkowo z ruchem wahadłowym. Remont powinien zakończyć się w pierwszej połowie października br. wykonaniem nowego oznakowania poziomego. Koszt prac wyniesie ok. 1,2 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony