Partnerzy serwisu:

Odbiory generujące roszczenia

Redakcja 08.01.2019

Odbiory generujące roszczenia
Im dłużej trwa realizacja zadania oraz im bardziej skomplikowane jest dane zamówienie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że w przy odbiorach pojawią się rozbieżności w zakresie oceny jakości realizacji umowy. Czy można uniknąć roszczeń, a co za tym idzie – niejednokrotnie także i sporów?
W najbliższy czwartek – 10 stycznia – w Centrum Konferencyjnym Adgar Plaza w Warszawie odbędzie się konferencja „Trudne odbiory generujące roszczenia”.

Konferencja ma na celu umożliwienie jak najszerszemu gronu Wykonawców i Zamawiających czerpania z bogatej wiedzy i doświadczenia jednostek zajmujących się na co dzień realizacją inwestycji, procedowanych na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.

Czym dłużej trwa, i czym bardziej skomplikowane jest dane zamówienie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że w przy odbiorach pojawią się rozbieżności w zakresie oceny powinnej i faktycznej jakości realizacji umowy. Rozbieżności te mogą przerodzić się w roszczenia, zaś od roszczeń do sporu pozostaje jeden krok.

Konferencja ma być okazją do promowania bieżącego rozwiązywania nieporozumień, polityki nieeskalowania konfliktów oraz warto wskazania pozytywnych i negatywnych przykładów (lessons learnt), wraz z pokazaniem jakie są koszty trudnych odbiorów, zarówno po stronie zamawiającego jak i wykonawców.

Omawiane zagadnienia będą prezentowane przez osoby z różnorodnym doświadczeniem. Prelegentami są przedstawiciele urzędów, środowisk akademickich, organizacji pozarządowych, prawnicy, przedstawiciele zamawiających i wykonawców, z Polski i z zagranicy.

Organizatorem konferencji jest Grupa Doradcza KZP. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły znajdują się TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony