Partnerzy serwisu:

Odcinek drogi Bagno – Żurawnica będzie wyremontowany

Magdalena Romanowska 02.07.2021

Odcinek drogi Bagno – Żurawnica będzie wyremontowany
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 858 na odcinku Bagno – Żurawnica. Chodzi o odcinek o długości niespełna 1 km, położony w terenie niezabudowanym.
Przedmiotem opracowaniem planowanego remontu objęto odcinek drogi wojewódzkiej nr 858 na odcinku Bagno − Żurawnica od km 65+510 do km 69+480, o długości 0,9 km, położony w terenie niezabudowanym, w celu wykonania naprawy i wzmocnienia istniejącej nawierzchni jezdni z asfaltobetonu.

Na odcinku, którego dotyczy przetarg, droga ma uszkodzoną konstrukcję podbudowy i zdegradowane warstwy (wiążącą i ścieralną) nawierzchni asfaltowej, w tym o znaczne ubytki koleiny i wykruszenia przy krawędziach jezdni.

Jak czytamy w opracowaniu, obecnie nawierzchnia z asfaltobetonu wykonana w latach 80-tych posiada gęstą siatkę spękań i liczne deformacje o głębokości od 1 cm do 4 cm. Dodatkowo uplastycznianie się nawierzchni w wysokich temperaturach, spowodowało powstanie lokalnych odkształceń w profilu podłużnym, niebezpiecznych dla ruchu pojazdów samochodowych, wybrzuszeń, podłużnych i poprzecznych garbów.

Projektowany zakres robót ma na celu przywrócenie pierwotnych parametrów drogi, do uzyskania: szerokości jezdni 6 m w przekroju szlakowym, z poszerzeniami na łukach poziomych drogi, spadki poprzeczne jezdni : 1,5 do 2 proc. na odcinkach prostych i zmiennie do 4 proc. na łukach drogi.

W tym celu w ramach przebudowy ma zostać przeprowadzone między innymi frezowanie istniejącej nawierzchni, budowa nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych i warstwy ścieralnej.

Kryteriami udzielenia zamówienia są: okres rękojmi (40 proc.) i cena (60 proc.). Oferty można składać do 30 lipca 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony