Partnerzy serwisu:

Odcinek S10 na zachód od Bydgoszczy czeka na decyzję środowiskową

inf. pras 01.07.2021

Odcinek S10 na zachód od Bydgoszczy czeka na decyzję środowiskową
Fot. GDDKiA
GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S10 Wyrzysk - Bydgoszcz.
Wniosek o wydanie DŚU został złożony do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Uzyskanie decyzji pozwoli zatwierdzić przebieg drogi ekspresowej i przejść do opracowania koncepcji programowej. Wskazany przez dyrekcję we wniosku wariant nr 7 (błękitny) przechodzi przez tereny czterech gmin: Wyrzysk, Sadki, Nakło nad Notecią i Sicienko. Od wschodu łączyć się będzie z istniejącym węzłem Bydgoszcz Zachód, następnie przebiegać północną stroną DK10 i kończąc swój przebieg, połączy się z obwodnicą Wyrzyska na granicy woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Trzy lata temu GDDKiA podpisała z firmą Mosty Katowice umowę na przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S10 na odcinku Wyrzysk - Bydgoszcz. Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. odcinek DK10 Bydgoszcz - Nakło nad Notecią - Wyrzysk pokonuje średnio ok. 9 tys. pojazdów na dobę.

W 2046 r. GDDKiA prognozuje natężenie na poziomie 30-35 tys. poj./dobę, a w obrębie Bydgoszczy na poziomie 41 tys. poj./dobę. GDDKiA planuje dobudowę drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi S10 - ruszył już przetarg na dokumentację. Ruszyły też przetargi na odcinek S10 między Bydgoszczą a Toruniem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony