Partner serwisu

Odcinkowy pomiar na S8 w Warszawie blisko uruchomienia

Elżbieta Pałys 04.11.2021

Odcinkowy pomiar na S8 w Warszawie blisko uruchomienia
fot. Google Maps
W tym tygodniu ruszył proces legalizacji urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości na trasie ekspresowej S8 w Warszawie. To już ostatni etap prac przed włączeniem pomiaru.
Na stołecznym odcinku drogi ekspresowej S8 często dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. To niebezpieczne, tym bardziej że droga, choć ma parametry klasy S, charakteryzuje się dość gęsto rozmieszczonymi węzłami drogowymi. Krzyżujące się potoki ruchu, przy dużej prędkości, prowadza do niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Z wnioskiem o odcinkowy pomiar prędkości na trasie wystąpiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Automatyczna kontrola ma objąć dwa fragmenty S8: od węzła Łabiszyńska do węzła Piłsudskiego (Marki) oraz od węzła Konotopa do węzła Bemowo (ul. Lazurowa). Pomiary mają być prowadzone na obu kierunkach ruchu i na wszystkich nitkach trasy głównej. Trwają ostatnie czynności przed włączeniem urządzeń pomiarowych. 

– Prace związane z montażem odcinkowych pomiarów prędkości na trasie S8 są na ostatnim etapie – mówi Monika Niżniak, rzecznik prasowa Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego. Dodaje, że zamontowano już system kamer (w sumie jest ich 30), które będą wykorzystywane na potrzeby kontroli.

Na bieżący tydzień zaplanowano rozpoczęcie procesu legalizacji urządzeń, a w następnej kolejności nastąpi ich odbiór techniczny. – Jeśli nie zostaną stwierdzone nieprawidłowości, w kolejnym etapie urządzenia przejdą testy m.in. pod kątem prawidłowości rejestracji naruszeń oraz przesyłu danych do systemu centralnego CANARD. Po pozytywnych testach sukcesywnie, kolejne odcinki S8 planowane do objęcia kontrolą z wykorzystaniem opp, będą przełączane w tryb rejestracji naruszeń – informuje przedstawicielka GITD.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony