Partner serwisu

Oddala się kontrakt dla tureckiej firmy na S19?

Elżbieta Pałys 19.04.2021

Oddala się kontrakt dla tureckiej firmy na S19?
fot. Google Maps
Nie wiadomo czy turecka firma Kolin, której oferta została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na S19 Malewice – Chlebczyn zdobędzie kontrakt. Na skutek wyroku Krajowej Izby Odwoławczej wybór oferty musi być unieważniony.
O realizację tego odcinka ubiegało się ośmiu wykonawców. Najtańszą ofertę złożyła firma Kolin z Ankary. Jej wartość to 665,210 mln zł. Ta propozycja została uznana za najkorzystniejszą.

Od rozstrzygnięcia odwołała się firma Intercor, która miała ofertę na drugim miejscu pod względem ceny (738 mln zł), do której przyłączył się Budimex – to trzecia oferta 753,135 mln zł.

Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła zarzuty w dwóch aspektach. Wykonawcy wskazywali m.in. na naruszenie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji poprzez uznanie, że dokumenty zawierające informacje stanowiące wyjaśnienie treści oferty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa – firmy Kolin, podczas gdy firma z Ankary nie wykazała, że informacje te mają wartość gospodarczą.

Dokumenty nie zostały odtajnione, co uniemożliwiło pozostałym wykonawcom weryfikację oceny zamawiającego w zakresie zgodności oferty tego wykonawcy z SIWZ. Jak poinformowała Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowa KIO, odwołanie w tym aspekcie zostało uwzględnione.

Izba uznała również odwołanie, w którym wykonawcy zarzucają przeprowadzenie postępowania w sposób niezapewniający zachowania uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, proporcjonalności i przejrzystości.

– KIO nakazała zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru oferty najkorzystniejszej oraz dokonanie czynności odtajnienia dokumentów wykonawcy KOLIN Insaat, Turizm, Sanayi ve Ticaret Anonim $irketi, zastrzeżonych jako tajemnica przedsiębiorstwa, w postaci wyjaśnień wykonawcy złożonych na wezwanie zamawiającego – wyjaśniła Katarzyna Prowadzisz.

Odcinek, o którym mowa liczy 25 km. Będzie stanowił jednocześnie obwodnicę Siemiatycz omijając to miasto od zachodu. W ramach kontraktu powstanie m.in. licząca 658 m estakada nad rzeką Bug. Zaplanowano także węzły: Siemiatycze Północ oraz Siemiatycze Południe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony