Partnerzy serwisu:

Oddala się rozstrzygnięcie co do decyzji środowiskowej dla WOW przez Wesołą

Elżbieta Pałys 15.11.2019

Oddala się rozstrzygnięcie co do decyzji środowiskowej dla WOW przez Wesołą
Fot. Google Maps
Po raz kolejny przesunięty został termin rozpatrzenia odwołań od decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy między Ząbkami a Zakrętem. Tym razem procedowanie powstrzymują procedury kontrole w instytucji, która wydała decyzję.
Mowa o decyzji wydanej w grudniu 2018 roku. Od dokumentu dla budzącego kontrowersje społeczne odcinka wpłynęło kilkaset odwołań. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska jeszcze ich nie rozpatrzył. Właśnie podano nowy termin załatwienia sprawy – to 20 stycznia 2020 roku.

Przyczyną zwłoki jest – jak podano – konieczność wypożyczenia części akt sprawy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku w związku z prowadzoną kontrolą NIK w tym urzędzie. To właśnie ta regionalna dyrekcja wydawała decyzję w sprawie odcinka wschodniej obwodnicy warszawy biegnącego m.in. przez dzielnicę Wesoła i Sulejówek.

Omawiany fragment przyszłego obejścia stolicy w ciągu S17, liczy ponad 10 km. Będzie miała 2 jezdnie z trzema pasami ruchu w każdą stronę. Na trasie powstaną dwa węzły drogowe: Rembertów i Poligon (będzie to zjazd techniczny dla wojska).

Pierwsza decyzja środowiskowa dla tej inwestycji była wydana jeszcze w 2007 roku, ale została unieważniona z przyczyn formalnych. Wówczas droga miała mieć nieco inny przebieg zwłaszcza na terenie Wesołej. W wydanej rok temu decyzji do realizacji przyjęto tzw. wariant zielony, uwzględniający m.in. poprowadzenie trasy na nasypie przez tę część dzielnicy, w której znajdują się placówki oświatowe i urzędy, a także tereny zielone. Spora część mieszkańców sprzeciwia się temu, wskazując na zagrożenie spalinami i hałasem, a także funkcjonalne przecięcie dzielnicy na dwie części. Obawy protestujących wiążą się także z bliską odległością trasy od ujęcia wody pitnej dla Sulejówka.

Wydana w 2018 roku decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. GDDKiA na tej podstawie kontynuuje prace nad przygotowaniem inwestycji w wariancie przewidzianym w decyzji. W czerwcu powinna być gotowa koncepcja programowa dla tego odcinka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony