Partnerzy serwisu:

Oferty na budowę przygranicznej A18 znacznie powyżej budżetu

Leonard Dolecki 28.09.2018

Oferty na budowę przygranicznej A18 znacznie powyżej budżetu
fot. GDDKiA
Zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na dostosowanie byłego przejścia granicznego w ciągu drogi krajowej nr 18 na odcinku granica Państwa – węzeł Olszyna do parametrów klasy A. Do zamawiającego trafiły dwie oferty, niestety obie znacznie przekraczają budżet inwestora.
Przetarg

Do zamawiającego wpłynęły oferty od konsorcjów: Max Bögl Polska i Max Bögl (71,960 mln zł) oraz Berger Bau Polska i Berger Bau (78,374 mln zł). Lubuski oddział GDDKiA planował przeznaczyć na realizację tej inwestycji 44,866 mln zł.

Poza ceną (60%) przy ocenie ofert liczą się także takie aspekty jak: właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (8%), równość podłużna nawierzchni (8%), doświadczenie dyrektora kontraktu (4%), doświadczenie kierownika budowy (4%), zaplecze dla inżyniera oraz dla zamawiającego (5%) oraz gwarancję jakości (10%). Niemniej jednak, obie oferty zawierają identyczne propozycje w przypadku kryteriów pozacenowych.

Przygraniczny odcinek

Inwestycja dotyczy podniesienia klasy odcinka drogi krajowej nr 18 do klasy autostrady. Mowa o fragmencie od granicy państwa do węzła Olszyna. Firma, która wygra przetarg rozpocznie prace za obiektem mostowym nad rzeką Nysa Łużycka i zakończy w km 1+500 wraz z węzłem Olszyna.

View Larger Map

Przedsięwzięcie jest prowadzone w formule „projektuj i buduj”. Oznacza to, że zadaniem wykonawcy będzie opracowanie projektu, uzyskanie pozwoleń na budowę, przeprowadzenie prac budowlanych oraz otrzymanie zezwolenia na użytkowanie infrastruktury.

Zamawiający wymaga inwestycja została zrealizowana w ciągu 40 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przy czy do okresu robót budowlanych nie wlicza się miesięcy zimowych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony