Partnerzy serwisu:

Oferty na koncepcję obwodnicy Szczecina znacznie powyżej budżetu

Leonard Dolecki 01.10.2018

Oferty na koncepcję obwodnicy Szczecina znacznie powyżej budżetu
fot. GDDKiA
Zachodniopomorski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na opracowanie elementów koncepcji programowej dla inwestycji dotyczącej budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu drogi ekspresowej S6. Niestety, aby można było podpisać umowę z którymś z wykonawców trzeba będzie znaleźć dodatkowe środki.
Zamawiający otrzymał oferty od firm: Transprojekt Gdański (14,637 mln zł), Mosty Gdańsk (18,745 mln zł), Transprojekt-Warszawa (20,983 mln zł), Multiconsult Polska (17,766 mln zł) oraz TPF (17,811 mln zł), a także konsorcjum: Ivia i Technital (17,982 mln zł). Budżet inwestora opiewa na 8,5 mln zł, a przy ocenie propozycji, poza ceną, liczyć się będzie również doświadczenie zespołu projektowego.

Według planu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na realizację zamówienia. Postępowanie przewiduje znalezienie firmy, która opracuje elementy koncepcji programowej wraz z dokumentacją związaną z rozpoznaniem podłoża gruntowego dla zadania dotyczącego budowy zachodniego drogowego obejścia stolicy województwa zachodniopomorskiego w ciągu drogi ekspresowej S6.

W ramach dokumentacji zostanie zaprojektowany m.in. odcinek drogi ekspresowej o długości około 50 km, 7 węzłów drogowych oraz tunel pod rzeką Odrą i Kanałem Polickim o długości ponad 2,5 km. Zachodnia obwodnica Szczecina ma w swoim założeniu stanowić przedłużenie drogi ekspresowej S6 od węzła Goleniów w kierunku zachodnim do węzła Kołbaskowo przy autostradzie A6.
 
W aspekcie globalnym stanie się elementem transeuropejskiego szlaku transportowego, wpisując się w układ komunikacyjny nie tylko polskich dróg, ale także niemieckich autostrad A11 i A20. W aspekcie lokalnym wybudowanie nowego odcinka drogi ekspresowej przyczyni się do powstania obwodnicy miasta na wzór berlińskiego ringu.

Budowa drogi jest niezwykle istotna dla stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pozwoli ona na znaczny rozwój miasta i wyprowadzi z niego ruch tranzytowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony