Partnerzy serwisu:

Oferty na nowe połączenie z A4 w Tarnowie mocno powyżej budżetu

Leonard Dolecki 25.09.2018

Oferty na nowe połączenie z A4 w Tarnowie mocno powyżej budżetu
fot. GDDKiA
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otworzył oferty w przetargu na budowę połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Niestety wszystkie propozycje znacznie przewyższają budżet zamawiającego.
Do zamawiającego trafiły oferty od firm: Mostostal Warszawa (206,629 mln zł), Mosty Łódź (213,055 mln zł) oraz Intercor (254,945 mln zł), a także konsorcjów: Banimex i Azi-Bud (222,191 mln zł), Porr i Eurovia (236,261 mln zł) oraz Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (242,813 mln zł). Wszyscy oferenci zaproponowali jednakowy okres gwarancji (84 miesiące) oraz taki sam czas realizacji zadania (34 miesiące).

Niestety wszystkie te propozycje znacznie przewyższają budżet zamawiającego opiewający na 114,823 mln zł. W przetargu obowiązują 4 kryteria oceny: okres gwarancji i rękojmi – 15 pkt, sposób naprawy uszkodzonej nawierzchni w okresie gwarancji i rękojmi – 15 pkt, dodatkowe doświadczenie projektanta o specjalności mostowej – 10 pkt oraz cena – 60 pkt.

W ramach ogłoszonego przetargu do wykonania jest dokumentacja projektowa wraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz wykonanie robót budowlanych dla planowanej łącznicy. Zadaniem będzie zaprojektowanie jednojezdniowej drogi klasy G o 2. i 3. pasach ruchu, odcinkowo z pasami do lewoskrętu. Projektowana droga ma mieć 2,2 km długości. Wraz z drogą ma powstać most na rzece Dunajec.

Łącznica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973, na terenie miejscowości Kępa Bogumiłowicka i Ostrów. Będzie biegła od ulicy Witosa na granicy Tarnowa i Wierzchosławic. W początkowym odcinku ma mieć przekrój 1x3, dodatkowo po południowej stronie będzie wyposażona w chodnik i ścieżkę rowerową, natomiast po stronie po0łnocnej ścieżkę rowerową z dopuszczeniem ruchu pieszego.

View Larger Map

Dalej zaplanowano budowę nowego mostu na rzece Dunajec. Na obiekcie droga będzie miała jezdnie z dwoma pasami ruchu wraz ze ścieżką rowerową z dopuszczeniem ruchu pieszego. Dalej droga ma biec nad łącznicą kolejową zakładów Strunbet, a dalej włączy się w istniejące rondo na autostradzie A4.

Przy okazji, w ramach tego zadania, droga dojazdowa wraz ze ścieżką rowerowa ma być połączona z trasę EuroVelo (trasa Eurovelo biegnie pod planowanym mostem). W ramach inwestycji powstanie także m.in. rondo na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1346K (fragment drogi powiatowej zostanie rozbudowany w zakresie dojazdu do ronda).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony