Partner serwisu

Oferty na przebudowę drogi z Morąga do Łukty

Przemysław Farsewicz 09.11.2022

Oferty na przebudowę drogi z Morąga do Łukty
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie prowadzi przetarg na wykonanie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 527. Zamówienie podzielono na trzy części, na które łącznie składają się odcinki Morąg – Bramka, Bramka – Florczaki oraz Florczaki – Łukta. Na inwestycję samorząd województwa pozyskał dofinansowanie unijne.
Inwestycja w województwie warmińsko-mazurskim obejmie remont i rozbudowę łącznie ponad 16-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 527 pomiędzy Morągiem a Łuktą. Samorząd województwa podzielił projekt na trzy etapy: Morąg – Bramka (5,26 km), Florczaki – Łukta (5 km) oraz Bramka – Florczaki (6,56 km).

Oferenci mogli składać oferty na każdą z części osobno. Zamawiający przygotował 36,7 mln zł na przebudowę odcinka Morąg – Bramka, 22,1 mln zł na odcinek Bramka – Florczaki oraz 38,1 mln zł na odcinek Florczaki – Łukta. Tylko jedna firma zmieściła się w kosztorysie dwóch odcinków, a w przypadku trzeciego, była bardzo blisko. Strabag zaproponował odpowiednio za każdą część 36,6 mln zł, 20,5 mln zł oraz 39,8 mln zł. Wystartował również Budimex (40,1 mln zł z część pierwszą, 24,6 mln zł za część drugą i 43,5 mln zł za część trzecią) oraz Unibep z Białegostoku (41 mln zł za część pierwszą, 24 mln zł za część drugą i 46,5 mln zł za część trzecią).

Wykonawca każdej z części będzie musiał zrealizować zadanie od lutego do 15 listopada 2023 roku. Wybór oferty poprzedzi analiza ceny (60 proc.) i terminu gwarancji (40 proc.).
Inwestycja będzie miała początek zlokalizowany w Morągu od skrzyżowania w formie „małego ronda” z ulicami 11 Listopada i Wł. Jagiełły. Koniec przebudowy zaplanowano do skrzyżowania typu rondo w miejscowości Łukta ( bez skrzyżowania ) w km 74+840.

Droga po przebudowie ma zyskać klasę techniczną klasy G o dopuszczalnym nacisku osi na nawierzchnię wynoszącą 115 kN. Jezdnia dalej będzie miała przekrój jednojezdniowy o dwóch pasach ruchu. W terenie zabudowanym droga będzie miała 7 metrów szerokości, a poza – 6 metrów. Wykonawca na nowo wybuduje nawierzchnię drogową. Wzmocnione ma zostać podłoże gruntowe. Powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, miejsca postojowe, przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe. Wykonany zostanie system odwodnienia drogi.

Inwestycja związana z modernizacją drogi wojewódzkiej 527 na trasie Morąg – Łukta ma zapewnione finansowanie z budżetu unijnego w ramach RPO województwa warmińsko-mazurskiego. Szacunkowa wartość zamówienia to ok. 82 mln zł, z czego 70 mln zł stanowią środki unijne. – To kolejny etap kompleksowej przebudowy trasy 527. Kontynuujemy proinwestycyjny kierunek działań na naszych drogach. Już teraz remontujemy odcinek Olsztyn – Łukta, a za chwilę ruszy przebudowa od Kwietniewa do granicy województwa – mówił przy okazji zatwierdzenia finansowania inwestycji Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony