Partnerzy serwisu:

Oferty na południowy wylot z Warszawy w ciągu S7 za miesiąc

Elżbieta Pałys 04.09.2019

Oferty na południowy wylot z Warszawy w ciągu S7 za miesiąc
Fot. Google Maps
Do 3 października przedłużony został czas na składanie ofert w przetargu na odcinek drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłem Lotnisko a Lesznowolą. Powodem jest duża liczba pytań od potencjalnych wykonawców.
Mowa o kontrakcie, który trzeba dokończyć po firmie Rubau Polska – kontrakt został rozwiązany w w połowie maja tego roku. 25 lipca ruszył przetarg na nowego wykonawcę.

Pierwotnie termin składania ofert wyznaczono na 3 września. Teraz został jednak przedłużony o kolejny miesiąc – do 3 października. – Wpłynęło ponad 700 pytań, na które obecnie przygotowujemy odpowiedzi – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Odcinek pomiędzy węzłami Lotnisko i Lesznowola liczy 6,64 km. Wybudowane mają być dwie jezdnie po 3 pasy ruchu, dwa węzły drogowe (Zamieni i Lesznowola) oraz 9 obiektów inżynierskich (8 wiaduktów oraz kładka pieszo-rowerowa).

Na realizację zadania wykonawca będzie miał 29 miesięcy od daty zawarcia umowy. Według pierwotnych założeń, umowa z wykonawcą ma być podpisana w lutym 2020 r.

Na początku sierpnia wojewoda mazowiecki wydal zezwolenie na realizację tej inwestycji.

S7 Lotnisko – Lesznowola to pierwszy („A”) z trzech odcinków, na które podzielono drogę ekspresową S7 Warszawa – Grójec. Cała trasa ma mieć ok. 29 km długości. Kolejny fragment (odc. B) od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem) o długości 14,8 km jest realizowany przez IDS-BUD, a następny (odc. C): węzeł Tarczyn Północ (bez węzła) – początek obwodnicy Grójca o długości 7,9 km buduje Mota-Engil Central Europe.

Odcinek B czeka jeszcze na wydanie ZRID - wiadomo, że cały fragment B ma już uzgodnienia środowiskowe potrzebne do wydania decyzji, a inwestor spodziewa się, że decyzja zostanie wydana w trzecim kwartale. Natomiast na odcinku C jeszcze w lutym rozpoczęto prace w terenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony