Partner serwisu

Oferty na studium dla obwodnicy Krakowa poza budżetem

Elżbieta Pałys 31.01.2023

Oferty na studium dla obwodnicy Krakowa poza budżetem
fot. Google Maps
Wielu chętnych, ale oferty droższe, niż zakładał inwestor. Projektanci wycenili opracowanie dokumentacji projektowej dla fragmentu obwodnicy Krakowa pomiędzy węzłami Modlnica i Modlniczka.
Mowa o odcinku DK-94, który ma być rozbudowany i poszerzony do trzech pasów ruchu w każdym kierunku. W przyszłości będzie to fragment drogi S52 – Północnej Obwodnicy Krakowa.

W ramach przetargu ma być opracowane studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej. W przetargu wpłynęło 8 ofert. Wszystkie są powyżej budżetu, który przygotował inwestor.

Przy wycenie GDDKiA na poziomie 2,091 mln zł najtańsza oferta została wyceniona na 2,878 mln zł (MPRB), a kolejna na 3,751 mln zł (Ivia), pozostałe przekraczały 4 lub nawet 5 mln zł.

Pracami ma być objęty odcinek o długości 2,5 km. Wykonawca poza poszerzeniem drogi do trzech pasów ruchu musi uwzględnić także dostosowanie drogi do parametrów drogi ekspresowej. Opracowana zostanie dokumentacja wskazująca na możliwości techniczne przebudowy drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej, rozbudowy o dodatkowy pas i przebudowy węzła Modlniczka.

Według pomiarów z lat 2020-2021 drogą na tym odcinku porusza się prawie 24 tys. pojazdów na dobę.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony