Partner serwisu

Oferty na wielkopolski odcinek S5 otwarte

Edyta Wsół 25.11.2015

Oferty na wielkopolski odcinek S5 otwarte
fot. GDDKiA
Poznański oddział GDDKiA otrzymał siedem ofert cenowych na wybudowanie drogi ekspresowej S5 z Radomicka do Leszna. Najtańsza należy do konsorcjum Mota-Engil, a jej wartość jest niższa o prawie 8% od kosztorysu zamawiającego.
Cztery na siedem ofert wyższe niż kosztorys

Spośród siedmiu złożonych ofert cztery wykraczają pod względem wartości poza kwotę, jaką na to zamówienie zamierzała przeznaczyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czyli 483,494 mln zł. Najwyższa oferta należy do konsorcjum Eurovia i Warbud, a jej wartość to ponad 582,7 mln zł, co daje ponad 20,5% więcej niż przewidziała GDDKiA.

Najniższa oferta należąca do konsorcjum Mota-Engil ma wartość 443,252 mln zł i stanowi niemal 92% kwoty, jaką podała GDDKiA. Ofertę o prawie 5% wyższą złożył Budimex. Z kolei Skanska zaoferowała, że wykona zadanie za około 472,8 mln zł.

 

Niemal dwa lata na budowę

Przy ocenie ofert zamawiający będzie się kierował trzema kryteriami: ceną (90%), okresem gwarancji jakości (5%) oraz terminem realizacji (5%). Wszystkie podmioty podały w ofertach 10-letni okres gwarancji oraz 22-miesięczny termin wykonania inwestycji. Był to najkrótszy możliwy termin, na jaki w ogłoszeniu o zamówieniu pozwolił zamawiający.

Odcinek objęty postępowaniem na 19,14 km długości i jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej S5 Radomicko – Kaczkowo, która w sumie będzie miała 28,6 km długości. Do tej pory GDDKiA nie otworzyła ofert na II etap zadania, z Leszna do Kaczkowa.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony