Partnerzy serwisu:

Ogrodzenia wzdłuż A2 w Wielkopolsce będą wyższe

Elżbieta Pałys 16.07.2020

Ogrodzenia wzdłuż A2 w Wielkopolsce będą wyższe
Fot. Google Maps
Autostrada A2 pomiędzy węzłem Modła a granicą województwa wielkopolskiego będzie miała nowe ogrodzenie. Ma być wyższe niż siatka, która wygradza drogę obecnie.
Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na wykonanie nowego wygrodzenia na odcinku w kilometrażu od km 257+560 do km 303+145. Chodzi o obustronne wygrodzenie autostrady w tym samym śladzie, w którym jest ono wykonane obecnie oraz ok.1 km po śladzie nowym.

Wraz z siatką wymienione zostaną a także będą doprojektowane nowe furtki i bramy.

Nowe ogrodzenie będzie miało 2,4 m wysokości licząc od poziomu terenu. Tam, gdzie za ogrodzeniem jest stroma skarpa, ogrodzenia ma być dodatkowo podwyższone, by uniemożliwić pokonanie przeszkody przez zwierzęta kopytne.

Dodatkowo siatka wygradzająca drogę ma być wkopana na głębokość minimum 30 cm, co zapewni szczelność ogrodzenia przy dolnej krawędzi. Żeby natomiast zapobiec przedostawaniu się na drugą stronę małych zwierząt, w dolnej części siatka ma mieć mniejsze oczka.

Obecnie autostrada A2 jest ogrodzona siatką o wysokości 1,5 oraz 2 m. Ogrodzenie jest miejscowo zniekształcone, w niektórych miejscach wybrakowane i z widocznymi śladami korozji.

Nowe ogrodzenia ma być wykonane do 30 listopada. Na razie, do końca lipca GDDKiA czeka na oferty od wykonawców.

Kilka lat temu za granicą z województwem wielkopolskim, nowe, wyższe ogrodzenie A2 wykonał łódzki oddział GDDKiA. Głównym celem tych prac było uniemożliwienie wtargnięcia na jezdnię przez duże zwierzęta, zwłaszcza łosie, dla których siatka o wysokości poniżej 2 m była zbyt łatwa do pokonania.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony