Partner serwisu

Ogromne korki na DK 94- koło Wrocławia. Powstanie obwodnica?

Grzegorz Rekiel 20.11.2022

Ogromne korki na DK 94- koło Wrocławia. Powstanie obwodnica?
fot. Google Maps
O znalezienie pieniędzy na budowę obwodnicy Radwanic i Siechnic koło Wrocławia w ciągu drogi krajowej numer 94 apeluje poseł Paweł Hreniak. Zdaniem polityka inwestycja odciążyłaby ruch i zmniejszyłaby korki.
Chodzi o gminę Siechnice położoną na terenie powiatu wrocławskiego (ziemskiego). To dynamicznie rozwijająca się okolica z dobrze działającym rynkiem pracy. Przez teren gminy przebiega droga krajowa numer 94, która jest alternatywną dla autostrady A4. Zbiera m.in. ruch z kierunku południowo-zachodnio-wschodniego od autostrady A4.

Między Wrocławiem a Oławą DK 94 jeżdżą liczne samochody – średnio ponad 18 tysięcy aut na dobę, z czego 12,5 % to ciężarówki. Na drodze powstają bardzo duże korki do mieszczących się wzdłuż drogi firm oraz powstających osiedli mieszkaniowych. – Wobec braku alternatywnego objazdu cały ruch drogowy z kierunku Wrocławia do Oławy kumuluje się na krótkim odcinku drogi krajowej między Wrocławiem, Radwanicami a Siechnicami– zauważył poseł Paweł Hreniak (PiS), który napisał w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury.

Parlamentarzysta zauważył, że problem dostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i pod uwagę brane jest podniesienie standardu drogi do klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). Zadanie nie jest jednak wpisane do Programu Budowy Dróg Krajowych, dlatego nie można nawet zacząć prac przygotowawczych.

Hreniak zauważył, że problem korków i dużego ruchu mogłaby rozwiązać budowa obwodnicy Radwanic i Siechnic w ciągu DK94. Zasugerował wyasygnowanie pieniędzy na budowę obwodnicy z rezerwy budżetowej lub oszczędności uzyskanych przez GDDKiA. Dzięki temu projekty mogłyby zostać umieszczone w Programie Budowy Dróg Krajowych lub w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Resort jeszcze nie odniósł się do pomysłu.

Zdaniem posła inwestycje mogłyby być etapem docelowej rozbudowy DK 94 na terenie gminy Siechnice oraz Wrocławia, tzw. trasy krakowskiej, oraz w kierunku Oławy. – Obecnie w fazie projektowej jest odcinek Marcinkowice-Oława – wyjaśnił polityk.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony