Partnerzy serwisu:

Około 20 zainteresowanych budową przekopu Mierzei Wiślanej

Leonard Dolecki 26.03.2019

Około 20 zainteresowanych budową przekopu Mierzei Wiślanej
fot. Urząd Morski w Gdyni
Urząd Morski w Gdyni (UM w Gdyni) 25 marca br. zorganizował spotkanie z firmami zainteresowanymi wzięciem udziału w przetargu na realizację pierwszego etapu budowy kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. W wydarzeniu wzięło udział ok. 20 potencjalnych wykonawców.
Celem zorganizowanego spotkania było przede wszystkim umożliwienie obejrzenia terenu inwestycji po zakończeniu wycinki drzew. Dokładna nazwa inwestycji, której ono dotyczyło to: „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską – część I”.

Jak podaje UM w Gdyni – spotkanie miało charakter dobrowolny, w jego trakcie była możliwość zadawania pytań obecnym na miejscu przedstawicielom Urzędu, niemniej jednak, ze względu na to, iż była to wizja lokalna, poproszono o przesłanie ich treści drogą elektroniczną. Tak jak w przypadku wcześniejszych pytań, zostaną one zamieszone wraz z odpowiedziami na „Platformie e-usług”, w miejscu gdzie znajduje się cała dokumentacja przetargowa.

Według aktualnych informacji oferty cenowe złożone przez potencjalnych wykonawców mamy poznać 15 kwietnia br. Oszacowana już kilka lat temu cena całej inwestycji to 880 mln zł. Obecnie przewiduje się jednak, że kwota, którą będzie trzeba zapłacić, może być wyższa nawet o ok. 0,5 mld zł (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Planowany kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Celem jest umożliwienie wpływania do portu w Elblągu jednostek o parametrach morskich, tj. zanurzeniu do 4 m, długości 100 m i szerokości 20 m.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony