Partnerzy serwisu:

Olsztyn: Nowa trasa do budowanej obwodnicy otwarta

Leonard Dolecki 24.09.2018

Olsztyn: Nowa trasa do budowanej obwodnicy otwarta
fot. olsztyn.eu
W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego otwarto nowy, rozbudowany odcinek drogi wojewódzkiej nie 598. Mowa o fragmencie od skrzyżowania z ulicą Wincentego Witosa do powstającego węzła Jaroty, na południowej obwodnicy Olsztyna.
Inwestycja byłą dofinansowana przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości z programu Rozwój Polski Wschodniej. Dotyczyła ona rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 598 na odcinku od skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Witosa/Bukowskiego do węzła Jaroty na S51. Zakładała rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 598 na odcinku od granicy miasta do budowanego w ramach południowej obwodnicy Olsztyna węzła „Jaroty”.

Przebudowany fragment został poszerzony na całej długości do dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu. Inwestycja stanowi kolejny krok w dążeniu do wyprowadzenia z miasta ruchu ciężkiego, zmierzającego w kierunku południa województwa. Łączna długość przebudowywanego odcinka to 2,72 km. Całkowity koszt inwestycji to ok. 42 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniosło ponad 35 mln zł.

View Larger Map

Wykonawcą była firma Strabag. Część odcinka, będącego przedmiotem przedsięwzięcia, należy do gminy Olsztyn, a część do województwa. Strony porozumiały się jednak i projekt został zrealizowany jako całość.

W granicach miasta, zakres prac obejmował przede wszystkim rozbudowę skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta wraz z budową sygnalizacji świetlnej, rozbudowę drogi jednojezdniowej (w kierunku Butryn) do drogi dwujezdniowej i dwupasowej z pasem dzielącym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony