Partnerzy serwisu:

Olsztyn: Nowa ul. Pieniężnego z buspasem już w grudniu

Martyn Janduła 27.11.2017

Olsztyn: Nowa ul. Pieniężnego z buspasem już w grudniu
fot. UM Olsztyn
Od kwietnia trwają prace związane z gruntowną przebudową ulicy Pieniężnego w centrum Olsztyna. Teraz miejski ratusz chwali się, że prace są już na ostatniej prostej. Zanim jednak nastąpi otwarcie ulicy, drogowcy zmienią jeszcze organizację ruchu w pobliżu inwestycji, co utrudni ruch przy Starówce.
Trwa modernizacja na całej długości ul. Pieniężnego – od al. Piłsudskiego do ul. Szrajbera. Przy okazji wyremontowane zostały także drobne fragmenty ul. Szrajbera i ul. Staszica. Dodatkowo powstaje nowy – wyższy – most Św. Jakuba. Poprzedni miał za sobą już prawie sto lat historii.

Nowa ul. Pieniężnego została poprowadzona w śladzie starej drogi. Po zmianach jezdnia będzie dwukierunkowa o dwóch pasach w kierunku śródmieścia (z czego jeden pas to pas dla autobusów) oraz jednym pasie w kierunku mostu Jakuba i pl. Roosevelta. W ciągu buspasu powstanie nowoczesny przystanek, wyposażony w elementy pomocnicze dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja wiąże się również z przebudową podziemnych sieci oraz budową nowego oświetlenia.

Jak informuje olsztyński ratusz, pace na ul. Pieniężnego dobiegają końca, a nową drogą olsztynianie pojadą już w grudniu. Wcześniej kierowców czeka jednak zmiana organizacji ruchu w tym miejscu. Wykonawca będzie układał warstwę ścieralną asfaltu. Prace wymagają zamknięcia ulicy na całej jej długości, co oznacza, że nieprzejezdne będzie dotychczas otwarte skrzyżowanie ulic Pieniężnego, 22 Stycznia i pl. Jedności Słowiańskiej. We wtorek (28 listopada) ten odcinek drogi zostanie zamknięty dla ruchu. Niemożliwy będzie też dojazd do posesji wzdłuż ulicy Pieniężnego.

Inwestycja realizowana jest przy współudziale środków unijnych w ramach projektu pn. „Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – łańcuchy ekomobilności”. Prace wykonuje firma Skanska. Wartość inwestycji wynosi 16,7 mln zł, z czego koszt wybudowania nowego mostu św. Jakuba to 13,8 mln.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony