Partner serwisu

Olsztyn szykuje się do budowy nowej ulicy na Nagórkach

Przemysław Farsewicz 29.11.2022

Olsztyn szykuje się do budowy nowej ulicy na Nagórkach
Fot. Google Maps
Olsztyn rozpoczyna przygotowania do budowy w przyszłości nowej ulicy NDR, zwanej nauka-dom-praca. Ten znany od lat 80. pomysł ma w zamyśle połączyć przez osiedle Nagórski największe wylotówki – Warszawską, Sikorskiego oraz Krasickiego z obwodnicą. W ramach pierwszego etapu powstać ma odcinek przez zielone tereny Nagórek.
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie rozpoczął poszukiwania wykonawcy do opracowania dokumentacji projektowej dla budowy drogi NDP na odcinku od al. Gen. Władysława Sikorskiego do ul. Ignacego Krasickiego. Koncepcja nowej drogi prowadzącej m.in. przez zielone tereny osiedla Nagórki znana jest już od lat 80. W listopadzie 2017 roku Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu pomiędzy Nagórkami i Jarotami. W dokumencie tym wyznaczono planowany przebieg nowej trasy.


źródło: OPZ/inwestor

Jak zaznaczają urzędnicy, odcinek między al. Sikorskiego a Krasickiego będzie pierwszym etapem projektu drogi NDP. W zamierzeniach ma ona stanowić połączenie od al. Warszawskiej aż do węzła drogowego Pieczewo na olsztyńskiej obwodnicy.

W zakresie przedsięwzięcia przewidziano budowę dwujezdniowej drogi o czterech pasach ruchu z pasem rozdzielającym. Zadaniem wykonawcy będzie także zaprojektowanie skrzyżowań wielopoziomowych z al. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Ignacego Krasickiego oraz ul. Jarocką zapewniających możliwość dalszej rozbudowy trasy NDP. Zaplanowano budowę wiaduktu nad pieszą alejką łączącą osiedla Jaroty i Nagórki. Na trasie znajdą się przystanki autobusowe, zjazdy i sygnalizacje świetlne. Zaplanowano drogę klasy Z, która ma zapewnić przejazd z prędkością 50 km/h.

Wykonawca sporządzi wielobranżową dokumentację projektową drogi NDP z podziałem na etapy oraz pozyska decyzję ZRID. Opracowane mają zostać także trzy warianty skrzyżowania al. Gen. Władysława Sikorskiego z drogą NDP wraz z kalkulacją kosztów budowy. skrzyżowania al. Gen. Władysława Sikorskiego z drogą NDP wraz z kalkulacją kosztów budowy.

Składanie ofert wyznaczono do 16 grudnia. O wyborze projektanta zdecyduje wyłącznie cena. Wykonawca będzie miał 22 miesiące na sporządzenie dokumentacje i pozyskanie niezbędnych pozwoleń.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony